HOLOKAUST - DOŚWIADCZENIE SIEBIE WOBEC ZAGŁADY

Po co robić warsztaty o Holokauście? Po co o nim mówić, myśleć? To pierwsze pytanie, które wybrzmi w czasie warsztatów. Ich celem będzie przyjrzenie się temu, czego doświadczamy w konfrontacji z samym faktem Zagłady - ze świadomością tego, że się wydarzyła. Temat Zagłady bardzo często budzi silne emocje, opór lub fascynację. Za nimi kryje się coś autentycznego, i właśnie to "coś" spróbujemy odkryć dla siebie nawzajem w czasie tych sześciu godzin, jakie spędzimy razem.

Termin szkolenia: 24 listopada (sobota) 2012 godz. 10.00 - 16.00

Miejsce szkolenia: ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu (vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

Osoba prowadząca:

Sonia Ruszkowska jest trenerką Forum Dialogu Między Narodami, absolwentką Szkoły Trenerów Młodzieżowych TROP. Pracowała dwa lata jako nauczycielka filozofii i etyki w gimnazjum i liceum w Warszawie. Obecnie pisze doktorat z filozofii na temat charakteru śmierci tych, którzy zostali zgładzeni w komorach gazowych nazistowskich obozów zagłady na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ilość uczestników/uczestniczek: 12-16 osób

Zapisy:

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: 13.11.2012 do 20.11.2012

Adres e-mail: zapisy.spc@naszaprzestrzen.org

Formularz zgłoszeniowy

POTWIERDZENIE UDZIAŁU W WARSZTATACH OSOBY ZAKWALIFIKOWANE OTRZYMAJĄ DO DNIA 21.11.2012

W ramach zajęć przewidziane są przerwy kawowe oraz przerwa na posiłek. Posiłek we własnym zakresie.