ZESPÓŁ FUNDACJI NASZA PRZESTRZEŃ


Anna Dukowska – prezeska i współzałożycielka Fundacji Nasza Przestrzeń, mgr filozofii, doradczyni zawodowa, była nauczycielka filozofii, etyki i edukacji europejskiej, współpracowała z Amnesty International, opiekunka szkolnej grupy AI w latach 2005-2006, od 7 lat udziela się jako trenerka na rzecz praw człowieka na gruncie edukacji nieformalnej, uczestniczka wielu szkoleń i projektów, ukończyła Akademię Trenerów i Trenerek Różnorodności w ramach projektu Galeria Tolerancjii


Robert Dukowski – członek Zarządu, współzałożyciel Fundacji Nasza Przestrzeń. Absolwent historii na UMK w Toruniu. Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, trener IT. Uczestnik wielu projektów społecznych i edukacyjnych z zakresu wyrównywania szans oraz aktywizacji osób z niepełnosprawnością.Obecnie zawodowo zajmuje się moderowaniem III sektora (budowanie sieci organizacji pozarządowych i partnerstw).


Michał Wąworek – Przewodniczący Rady Fundacji i współzałożyciel Fundacji Nasza Przestrzeń. Od kilku lat mieszka i pracuje w Trójmieście, zawodowo zajmuje się programowaniem. Opiekun strony internetowej oraz innych projektów informatycznych związanych z działalnością Fundacji Nasza Przestrzeń.


Ola Romanowska- członkini Rady Fundacji i współzałożycielka Fundacji  Nasza Przestrzeń.
Od kilkunastu lat żyje, tworzy i pracuje w Gdańsku.  W 2006 roku rozpoczęła autorski projekt ,,Art.handicraft,, w którym zaczęła  przygodę z projektowaniem i stylizacją. Zaczęła tworzyć dzianinowe nakrycia głowy i ubrania. Kolekcje zaprezentowała na pokazach : MTG, MTP, Sfinks- Sopot, Froog- Gdynia. W 2011 wraz z Katarzyną Rajczyk-Bauć zainicjowały i rozwijają projekt ,,Kobiety OK,,.

W Fundacji zajmuje projektami artystycznymi. Zaangażowana w projekt Kobiety OK.
www.olaromanowska.art.pl.

 

Maria Dembek – członkini Rady Fundacji i współzałożycielka Fundacji Nasza Przestrzeń. ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - dyplom z malarstwa. W 1999-2000 stypendium w Fachhochschule fur Wissenschaft und Künst w Hildesheim (Niemcy) . W 2006 stypendium Prezydenta Miasta Bremy. Od 2000 bierze udział w plenerach i wystawach w kraju i za granicą (Niemcy, Szwecja, Islandia), organizuje pokazy i warsztaty fotograficzne. Tematyka jej ostatnich projektów oscyluje wokół przestrzeni mieszkalnych małych grup społecznych. Mieszka i pracuje w Gdańsku i Kopenhadze.


Osoby współpracujące:

 

Dorota Pytel – pedagog resocjalizacji, socjoterapeutka, oligofrenopedagog. Ukończone wiele szkoleń i kursów np. Systemowa terapia rodzin – I stopień zaawansowania, Szkoła Mediacji, „Spójrz inaczej”- program profilaktyczno-edukacyjny, szkolenie z zakresu psychotraumatologii ogólnej. Pracowała jako pedagog szkolny, a obecnie jako socjoterapeutka. Realizatorka i koordynatorka projektów profilaktycznych.


 

Katarzyna Rajczyk-Bauć - iberystka, nauczycielka języka hiszpańskiego, w fundacji zajmuje projektami artystycznymi. Zaangażowana w projekt Kobiety OK.

http://www.wonderfulfilc.pl/


 

Anna Maria Chojnacka – członkini sieci trenerskiej edukacji globalnej Polskiej Akcji Humanitarnej, pracuje w Polskiej Unii Mobilności Aktywnej przy projektach unijnych, uczestniczka drugiej edycji międzynarodowego projektu Active Citizens w Gdańsku, we współpracy z Fundacją Nasza Przestrzeń prowadziła warsztaty z angielskiego ‘prawno-człowieczego’ dla grupy trenerów anty-dyskryminacyjnych w Gdańsku, wolontariuszka z wieloletnim stażem w projektach na Ukrainie, Białorusi, Niemczech, i Słowenii. Absolwentka Europejskiego Programu Studiów Magisterskich w Dziedzinie Praw Człowieka i Demokratyzacji w Południowo Wschodniej Europie, na Uniwersytecie w Sarajewie i Uniwersytecie w Bolonii oraz studiów magisterskich na wydziale Stosunków Międzynarodowych i Europeistyki na Uniwersytecie w Dundee, w Wielkiej Brytanii.  Uczyła się również w USA i Niemczech.

 

 

Jarosław Boczko - w Fundacji zajmuje się dokumentacją fotograficzną.

 

 

Ludwika Radacka - studentka Uniwersytetu Gdańskiego -kierunek Pedagogika z Animacją Społeczną, współtworzy Koło Naukowe "Animaniacy", uczestniczka projektu "Gdynia Aktywna 2012r.", pracuje jako animatorka i bardzo lubi pracę  z młodzieżą oraz dziećmi.

 

Mikołaj Klikowicz - autor zdjęć z I urodzin FNP, uczeń szkoły podstawowej, hodowca patyczaków,  (w przyszłości ceniony muzyk).

 
Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000