Mini szkoła trenerska

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej  mini szkole trenerskiej:

„Warsztat Dramy i Teatru Forum jako narzędzie pracy w grupie łączące ze sobą metodologie edukacji prawo człowieczej i elementy socjoterapii.”

Termin : 18-19 październik i 8 listopad 2014 godz. 10.00 – 16.00 ( 18  godz.)

Miejsce : Gdańsk- Wrzeszcz, ul. Miszewskiego 17/307 (III piętro)

ZAPISY: Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: 02.10.2014 do 12.10.2014

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

POTWIERDZENIE UDZIAŁU W WARSZTATACH OSOBY ZAKWALIFIKOWANE OTRZYMAJĄ DO DNIA 13.10.2014

Celem głównym MINI SZKOŁY TRENERSKIEJ jest podniesienie świadomości wśród osób zajmujących się edukacją formalną i nieformalną o roli edukacji na rzecz praw człowieka  w budowaniu dialogu obywatelskiego. Do udziału zapraszamy nauczycieli/ki, trenerów/ki, pedagogów szkolnych, studentów i studentki kierunków pedagogicznych planujących pracę w szkołach oraz działaczy organizacji pozarządowych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Podczas zajęć osoby uczestniczące zapoznają się metodą dramy oraz poznają elementy pracy grupowej opartej na elementach socjoterapii.

PROGRAM:

Ø Omówienie specyfiki pracy grupowej, dynamiki grupy, fazy grupy.

Ø Przedstawienie filozofii oraz istoty dramy w pracy z grupą.

Ø Zapoznanie z podstawowymi technikami dramowymi: poza, rzeźba, obraz stop-klatka, scenka improwizowana. Wykorzystanie technik dramowych w działaniu.

Ø Wprowadzenie do Teatru Forum. Poznanie założeń oraz pojęć związanych z Teatrem Forum.

Ø Wykorzystanie technik dramowych oraz TF do konstruowania scenek związanych z sytuacjami opresyjnymi (łamanie praw człowieka). Improwizacje związane z głównym tematem/problemem zaproponowanym prze grupę. Omówienie - Drama i TF jako narzędzie pracy w grupie.

Ø Elementy socjoterapii w kontekście pracy z dziećmi i młodzieży

liczba uczestników/uczestniczek: do 15 osób

Osoby prowadzące:

Dorota Pytel – pedagog resocjalizacji, socjoterapeutka, psychotraumatolog. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, psychoedukacyjnej i warsztatowej z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Członkini Fundacji Nasza Przestrzeń, pracuje w świetlicy socjoterapeutycznej.

Jarek Rebeliński – Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Skończył kurs doskonalący „Drama w edukacji" organizowany przez ODN w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz ASSITEJ, „Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy" organizowanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ oraz kurs Teatru Forum (forma teatru adresowana do grup defaworyzowanych społecznie, by przeciwdziałać ich wykluczeniu, dostarczając narzędzi konstruktywnej ekspresji i radzenia sobie z opresją). Przez cztery lata był opiekunem terapeutą w Ośrodku Adaptacyjnym dla Młodzieży Niepełnosprawnej (obecnie Fundacja Akces). Aktualnie jest Kierownikiem Teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizuje autorskie projekty: Teatr Razem, Projekt Drama, Teatr Forum. Wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na wydziale pedagogiki. Organizator Festiwalu Akcept. Były aktor Teatru Znak i Teatru Snów. Założyciel i reżyser Teatru Poza Tym oraz Teatru Pedagogów

*W ramach zajęć przewidziane są przerwy kawowe oraz przerwa na posiłek. Posiłek we własnym zakresie

 

 

Projekt jest współfinansowany z środków UM w Gdańsku.

 

 
Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000