Warsztaty "Wszyscy inni tacy sami"

 

W okresie maj - październik 2011 zespół trenerek Fundacji Nasza Przestrzeń przeprowadził cykl warsztatów pt. „Wszyscy inni tacy sami” o tematyce prawo człowieczej w LKW Gallery / Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

 

 
LKW GALLERY CSW Łaźnia 2011

 

W okresie maj - październik -  zespół trenerek Fundacji Nasza Przestrzeń przeprowadził cykl warsztatów pt. „Wszyscy inni tacy sami” i " Niebajki" o tematyce prawo człowieczej w LKW Gallery / Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

 

 
Warsztaty antydyskryminacyjne w Mikoszewie dla PSOUU

W ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku trenerzy Fundacji przeprowadzili warsztaty edukacyjne dot. praw człowieka " Kim ja my jesteśmy?".  Projekt Europeans Vor Peace był wymianą polsko-niemiecką. Uczestniczyła w nim młodzież z niepełnosprawnością intelektualną

 
Europejska Stolica Kultury

21 czerwca poznamy wyniki konkursu na Europejską Stolicę Kultury 2016. ESK to projekt który może zmienić Gdańsk i cały region. Już teraz łączy różne środowiska. Wspierajmy kandydaturę Gdańska i Metropolii! Gdańsk miastem kultury wolności!

 

 
Pokaz filmu


Fundacja Nasza Przestrzeń ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmu „Powstanie w bluzce w kwiatki” połączony z spotkaniem z jego współautorką Anną „Cze” Czerwińską. To wiekopomne wydarzenie będzie miało miejsce 11 czerwca o godzinie 19 w Domu Zarazy w Starej Oliwie.

POWSTANIE W BLUZCE W KWIATKI

To 20-minutowy film dokumentalny zrealizowany w 2009 roku w ramach projektu Fundacji Feminoteka „Życie codzienne kobiet w czasie Powstania Warszawskiego”. Film zwraca uwagę na historię kobiet żyjących i walczących w różnych dzielnicach stolicy w czasie Powstania Warszawskiego, przybliża współczesnym Warszawiakom warunki życia w okupowanej i walczącej stolicy, upowszechnia informacje na temat roli i sytuacji kobiet w Powstaniu Warszawskim a przede wszystkim zwraca uwagę na szczególną, acz pomijaną rolę kobiet, jaką odegrały w Powstaniu Warszawskim.

13 kobiet, które żyły w Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego opowiada, jak to życie wyglądało z perspektywy kobiet: matek, córek, żołnierzy, bohaterek. Opowiedziane zostały wyjątkowe historie: poród w czasie powstania, walki na Starówce, szpital powstańczy, przeżycia tych ukrywających się i tych, które ukrywały, dramaty i prozę życia codziennego w gruzach. Historie zostały przedstawione w sposób bezpretensjonalny, ukazujący prawdziwe oblicze wojny, cierpienie mieszkańców cywilnych, ostatnie chwile obrony Mokotowa, Starówki. Bohaterki opowiadają o pierwszych chwilach powstania i życiu w Warszawie z perspektywy osobistej, pytane opowiadają w jakiej były sukience 1 sierpnia, co jadły, jak zdobywały pożywienie itd..

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000