Warsztaty Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

Fundacja Nasza Przestrzeń i Stowarzyszenie Arteria zapraszają na warsztat realizowany w ramach Projektu ŚWIAT PRAW CZŁOWIEKA pt.

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

Termin szkolenia: 5 grudnia   godz. 1800 – 2030

Miejsce szkolenia: siedziba Stowarzyszenia Tolerado (sala 307, III piętro), ul. Miszewskiego 17, Gdańsk Wrzeszcz.

W  ramach warsztatu edukatorki z Stowarzyszenia Twórczego i Edukacyjnego Babieloty opowiedzą o kobiecej wyprawie do Kenii zrealizowanej w ramach projektu "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle: Kenia 2012". Wyprawa do Kenii miała miejsce od połowy lipca do końca sierpnia 2012 roku. W ciągu tego czasu uczestniczki  przemierzyły zachodni i południowy kraniec kraju. W trakcie podróży nastawione były na nawiązanie kontaktu z kenijskimi kobietami, poznanie ich, ich realiów życia, ale także ich  marzeń i wizji. Ciekawiło je, czy podobnie odzuwają swoją kobiecość, co może łączyć, co różnić i czego można się wzajemnie od siebie nauczyć. W wyprawie wzięło udział 5 członkiń stowarzyszenia. O przedsięwzięciu opowiedzą dwie z nich: Agnieszka Jurgielewicz i Edyta Czapla.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji z UM w Gdańsku.

 
Warsztat Czym jest, a czym nie jest edukacja globalna?

 

 

Czym jest, a czym nie jest edukacja globalna? – zapraszamy do udziału w warsztatach, które przybliżą główne założenia oraz cele edukacji globalnej.

Na przykładzie różnorakich metod dowiemy się lub wspólnie zastanowimy:

- jak rozmawiać o głodzie i braku dostępu do wody z poszanowaniem godności mieszkańców globalnego Południa, bez spłycania, trywializacji i szokowania (a w tym jak wykorzystywać obrazy i wiadomości z krajów globalnego Południa, tak by nie generowały negatywnych stereotypów)

- jaki mamy wpływ na zjawiska zachodzące w świecie

- jakie są granice naszej odpowiedzialności za otaczający nas świat

- jakie są sposoby zachęcania do aktywnego uczestnictwa w działania, które podkreślają wpływ, jaki mamy na los ludzi zarówno w krajach globalnej Północy, jak i globalnego Południa

Termin szkolenia: 1 grudnia 2012; godz. 10.00 – 16.00

Miejsce szkolenia: ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz

 

Osoba prowadząca: Anna Maria Chojnacka

więcej informacji: http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty

 
Festyn Praw Człowieka

Fundacja Nasza Przestrzeń, Fundacja Lighthouse Gdańsk i Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne Babieloty serdecznie zapraszają na Festyn Praw Człowieka.Podczas festynu odbędą się warsztaty graffiti, których  uczestnicy będą mieli możliwość współtworzyć wielkoformatową pracę graffiti , której przewodnim tematem będą Prawa Człowieka. Miejsce: Gdańsk Wrzeszcz, skwer przy Waryńskiego 25 a. Data 27 października . Start godzina 11.

Festyn jest podsumowaniem działań projektu pt. Projekt dla człowieka ,realizowanego w ramach programu Active Citizens - Aktywna Społeczność.

Realizacja warsztatów jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu  Miasta Gdańsk

 
Miła, Padnij!

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Stara Oliwa i autorki filmu zapraszają na projekcję filmu pt. Miła padnij. "Miła, padnij!" (2012) to filmowy portret zmarłej w 2009 roku Teresy Lewtak-Stattler ps. "Mirka", "Miła" - 14-letniej uczestniczki zamachu na katów Warszawy Pabsta i Brauna, 15-letniej uczestniczki Powstania Warszawskiego i więźnia obozu Oberlangen, a także wieloletniego dyrektora polskich Domów Towarowych "Centrum", Warszawianki Roku 1977, odznaczonej m.in. Krzyżem Walecznych, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej (z Londynu).

Realizacji ponad 50-minutowego dokumentu podjęli się studenci i absolwenci Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, przy wsparciu Galerii i Teatru Autorskiego "Well Art" Bogny Lewtak-Baczyńskiej.
Miejsce pokazu: Dom Zarazy,Gdańsk, Stary Rynek Oliwski 15 . Data pokazu: 28 października 2012, godzina 16.
Więcej informacji:http://kino.trojmiasto.pl/Mila-padnij-imp314092.html

 
Projekt dla człowieka

 

18 września Fundacja Nasza Przestrzeń wraz z Fundacją Lighthouse Gdańsk i Stowarzyszeniem Twórczym i Edukacyjnym Babieloty rozpoczęła realizację projektu pt. Projekt Dla Człowieka. Projekt przewiduje przeprowadzenie cyklu warsztatów dotyczących: kwestii równouprawnienia, stereotypów, ubóstwa i praw człowieka oraz organizację festynu. Odbiorcami naszych działań są podopieczni Fundacji Dr Clown, Ośrodka Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko Glanik" i wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Z ramienia FNP warsztaty prowadzą: Robert Dukowski i Ludwika Radacka

Projekt współfinansowany jest przez British Council i Instytut Kultury Miejskiej w ramach programu Active Citizens -Aktywna Społeczność

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000