Warsztaty Hati

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 realizuje projekt Pod Lupą Wyobraźni.

Poniżej link do filmu powstałego w trakcie warsztatów Hati i Facebooka projektu:

http://www.youtube.com/watch?v=-2Ca3vABMG8&feature=youtu.be

http://pl-pl.facebook.com/pages/Pod-Lup%C4%85-Wyobra%C5%BAni/406467156103124

 

 
Projekt Pod lupą wyobraźni

 

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, w ramach działań rewitalizacyjnych dzielnicy Nowy Port, w lutym 2013 przeprowadziła następujące warsztaty:


Warsztaty muzyczne HATI „Pracownia dźwięku”
11 – 15 lutego 2013, godz. 10.00 – 14.25

Grupa wiekowa: 10 – 18 lat
Uczestnicy oprócz stworzenia interaktywnej instalacji audiowizualnej, wprowadzeni zostali w artystyczną teorię i praktykę sound art. Główny nacisk postawiony został na następujące aspekty: integracja sztuk dźwiękowych z wizualnymi, poszukiwanie nowych źródeł dźwięku, projektowanie nowych instrumentów, instalacji, sytuacji i przestrzeni oraz tworzenie przestrzennych instalacji dźwiękowych przy użyciu źródeł akustycznych i elektroakustycznych. 
Prowadzenie: HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Robert Dukowski


„Port Art” – warsztaty filmowe z artystyczną książką obrazkową „Czary” 
18 – 22 lutego 2013, godz. 11.30 – 13.45

Grupa wiekowa: 7 – 12 lat
Tematem przewodnim warsztatów było jedzenie (odżywianie, żywność). Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Czary” wydawnictwa TAKO, które opowiada o chłopcu imieniem Oskar. Oskar opiekuje się malutkim kuzynem. Dowiaduje się, że niemowlęta nie jedzą marchewki, sardynek ani szynki, bo... są karmione piersią. To istne czary! Głównym celem pięciodniowych spotkań było stworzenie filmu animowanego. Artyści zaprosili dzieci do zabawy, by wspólne stworzyć scenariusz, montaż oraz dźwięk do filmu. Zaprezentowane  także zostały dwie proste metody animacji: rysunek poklatkowy i koło animacyjne.

Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski


„Stoliczku, nakryj się” – warsztaty z artystyczną książką obrazkową 
20 – 22 lutego 2013, godz. 9.00 – 11.15

Grupa wiekowa: 3 – 6 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.
Podczas warsztatów prowadzący zapoznali dzieci z jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest jedzenie. Opierając się na książkach pt. „Czary”, „Kukuryk” i „Zły Wilk” wydawnictwa TAKO, odpowiedzieli na pytania: Czy wszyscy ludzie mają taki sam dostęp do żywności? Czy żywność na całym świecie jest traktowana z podobnym szacunkiem? Czym jest żywność dla człowieka? I czy można spojrzeć inaczej na żywność, jako na materię inspiracji artystycznej? Uczestnicy poznali jedną z technik graficznych - monotypię oraz stworzyli „kanapkowe obrazy” z masy solnej. 
Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski

 

 
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Regionalne Centrum Wolontariatu i Fundacja Centrum Zmiany Społecznej zapraszają na tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już w najbliższy weekend, Gdańszczanie i Gdańszczanki będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki tej ogólnoświatowej akcji  udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Kogo bronimy w tym roku?

Dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, Aleś Bialacki z Białorusi, więzień Guantánamo czy przymusowo wysiedlone rodziny w Rumunii to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Kiedy? 8 grudnia 2012 godz. 12.00 - 19.00

Gdzie? ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu
(vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

Maraton jest okazją do podsumowania i uroczystego zakończenia naszych dwóch projektów: Kaskady Praw Człowieka i Świata Praw Człowieka .

Do uczestnictwa w Maratonie zaprosiliśmy organizacje zajmujące się prawami człowieka na Pomorzu oraz nieformalną grupę trenerów i trenerek praw człowieka Kaskada. Maratonowi towarzyszyć będą wydarzenia edukacyjne: mini warsztaty, pokazy filmów, konkursy dotyczące praw człowieka, a także prezentacja organizacji oraz dobrych praktyk projektów prawoczłowieczych z Pomorza.

Szczegóły planowanych wydarzeń umieszczać będziemy na naszych stronach:

 

 
Warsztaty Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

Fundacja Nasza Przestrzeń i Stowarzyszenie Arteria zapraszają na warsztat realizowany w ramach Projektu ŚWIAT PRAW CZŁOWIEKA pt.

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

Termin szkolenia: 5 grudnia   godz. 1800 – 2030

Miejsce szkolenia: siedziba Stowarzyszenia Tolerado (sala 307, III piętro), ul. Miszewskiego 17, Gdańsk Wrzeszcz.

W  ramach warsztatu edukatorki z Stowarzyszenia Twórczego i Edukacyjnego Babieloty opowiedzą o kobiecej wyprawie do Kenii zrealizowanej w ramach projektu "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle: Kenia 2012". Wyprawa do Kenii miała miejsce od połowy lipca do końca sierpnia 2012 roku. W ciągu tego czasu uczestniczki  przemierzyły zachodni i południowy kraniec kraju. W trakcie podróży nastawione były na nawiązanie kontaktu z kenijskimi kobietami, poznanie ich, ich realiów życia, ale także ich  marzeń i wizji. Ciekawiło je, czy podobnie odzuwają swoją kobiecość, co może łączyć, co różnić i czego można się wzajemnie od siebie nauczyć. W wyprawie wzięło udział 5 członkiń stowarzyszenia. O przedsięwzięciu opowiedzą dwie z nich: Agnieszka Jurgielewicz i Edyta Czapla.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji z UM w Gdańsku.

 
Warsztat Czym jest, a czym nie jest edukacja globalna?

 

 

Czym jest, a czym nie jest edukacja globalna? – zapraszamy do udziału w warsztatach, które przybliżą główne założenia oraz cele edukacji globalnej.

Na przykładzie różnorakich metod dowiemy się lub wspólnie zastanowimy:

- jak rozmawiać o głodzie i braku dostępu do wody z poszanowaniem godności mieszkańców globalnego Południa, bez spłycania, trywializacji i szokowania (a w tym jak wykorzystywać obrazy i wiadomości z krajów globalnego Południa, tak by nie generowały negatywnych stereotypów)

- jaki mamy wpływ na zjawiska zachodzące w świecie

- jakie są granice naszej odpowiedzialności za otaczający nas świat

- jakie są sposoby zachęcania do aktywnego uczestnictwa w działania, które podkreślają wpływ, jaki mamy na los ludzi zarówno w krajach globalnej Północy, jak i globalnego Południa

Termin szkolenia: 1 grudnia 2012; godz. 10.00 – 16.00

Miejsce szkolenia: ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz

 

Osoba prowadząca: Anna Maria Chojnacka

więcej informacji: http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000