E-formularz, www.voicelab.pl/fnp

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza fundacje, instytucje, stowarzyszenia do darmowego korzystania z innowacyjnej technologii e-formularza.

E-formularz może być przydatny dla osób dla których barierą jest korzystanie z klawiatury i myszki.

E-formularz głosowy umożliwia wysłanie wiadomości e-mail. Wprowadzenie tekstu do formularza może odbywać się dzięki technologii rozpoznawania mowy za pomocą wypowiadania liczb.

 

Jeśli Twoja fundacja, stowarzyszenie współpracuje z osobami niepełnosprawnymi dla których barierą jest obsługa klawiatury i myszki, prześlij linka do tej strony: www.voicelab.pl/fnp/ i daj szansę innym bez barier korzystać z możliwości wysyłania wiadomości.

 
Festyn Ekologiczni Sąsiedzi

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na Festyn Ekologiczni Sąsiedzi. Termin: sobota 11 maja, godzina 12-15. Miejsce : plac zabaw przy ul. Zator Przytockiego 4, Gdańsk Wrzeszcz.

Podczas festynu, jego uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w:
- Warsztatach recyclingowych „Drugie życie rzeczy” ( rzeczy, które wyrzucamy na śmieci - będą wykorzystane do tworzenia rzeźb i zabawek)
- Warsztatach graffiti (dzieci pod okiem artystów będą miały okazję namalować wielkoformatowe graffiti o tematyce ekologicznej)
- zabawach z chustą animacyjną
- w "Gimnastyce Zdrowego Kręgosłupa" (pod okiem rehabilitantki osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się prostych ćwiczeń poprawiających kondycję , nauczyć się technik relaksacyjnych jak również zasięgnąć porad indywidualnych).

W czasie festynu będzie też można dokonać bezpłatnego przeglądu rowerowego oraz nauczyć się jak dokonać jego prostych napraw. Uczestników będą animowały kolorowe clowny z Fundacji Dr Clown.

Festyn finansowany jest ze środków Miasta Gdańska w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

 
Warsztaty Hati

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 realizuje projekt Pod Lupą Wyobraźni.

Poniżej link do filmu powstałego w trakcie warsztatów Hati i Facebooka projektu:

http://www.youtube.com/watch?v=-2Ca3vABMG8&feature=youtu.be

http://pl-pl.facebook.com/pages/Pod-Lup%C4%85-Wyobra%C5%BAni/406467156103124

 

 
Projekt Pod lupą wyobraźni

 

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, w ramach działań rewitalizacyjnych dzielnicy Nowy Port, w lutym 2013 przeprowadziła następujące warsztaty:


Warsztaty muzyczne HATI „Pracownia dźwięku”
11 – 15 lutego 2013, godz. 10.00 – 14.25

Grupa wiekowa: 10 – 18 lat
Uczestnicy oprócz stworzenia interaktywnej instalacji audiowizualnej, wprowadzeni zostali w artystyczną teorię i praktykę sound art. Główny nacisk postawiony został na następujące aspekty: integracja sztuk dźwiękowych z wizualnymi, poszukiwanie nowych źródeł dźwięku, projektowanie nowych instrumentów, instalacji, sytuacji i przestrzeni oraz tworzenie przestrzennych instalacji dźwiękowych przy użyciu źródeł akustycznych i elektroakustycznych. 
Prowadzenie: HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Robert Dukowski


„Port Art” – warsztaty filmowe z artystyczną książką obrazkową „Czary” 
18 – 22 lutego 2013, godz. 11.30 – 13.45

Grupa wiekowa: 7 – 12 lat
Tematem przewodnim warsztatów było jedzenie (odżywianie, żywność). Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Czary” wydawnictwa TAKO, które opowiada o chłopcu imieniem Oskar. Oskar opiekuje się malutkim kuzynem. Dowiaduje się, że niemowlęta nie jedzą marchewki, sardynek ani szynki, bo... są karmione piersią. To istne czary! Głównym celem pięciodniowych spotkań było stworzenie filmu animowanego. Artyści zaprosili dzieci do zabawy, by wspólne stworzyć scenariusz, montaż oraz dźwięk do filmu. Zaprezentowane  także zostały dwie proste metody animacji: rysunek poklatkowy i koło animacyjne.

Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski


„Stoliczku, nakryj się” – warsztaty z artystyczną książką obrazkową 
20 – 22 lutego 2013, godz. 9.00 – 11.15

Grupa wiekowa: 3 – 6 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.
Podczas warsztatów prowadzący zapoznali dzieci z jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest jedzenie. Opierając się na książkach pt. „Czary”, „Kukuryk” i „Zły Wilk” wydawnictwa TAKO, odpowiedzieli na pytania: Czy wszyscy ludzie mają taki sam dostęp do żywności? Czy żywność na całym świecie jest traktowana z podobnym szacunkiem? Czym jest żywność dla człowieka? I czy można spojrzeć inaczej na żywność, jako na materię inspiracji artystycznej? Uczestnicy poznali jedną z technik graficznych - monotypię oraz stworzyli „kanapkowe obrazy” z masy solnej. 
Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski

 

 
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Fundacja Nasza Przestrzeń, Stowarzyszenie Arteria, Regionalne Centrum Wolontariatu i Fundacja Centrum Zmiany Społecznej zapraszają na tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już w najbliższy weekend, Gdańszczanie i Gdańszczanki będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki tej ogólnoświatowej akcji  udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Kogo bronimy w tym roku?

Dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, Aleś Bialacki z Białorusi, więzień Guantánamo czy przymusowo wysiedlone rodziny w Rumunii to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Kiedy? 8 grudnia 2012 godz. 12.00 - 19.00

Gdzie? ul. Dmowskiego 10BC, Gdańsk Wrzeszcz / siedziba Regionalnego Centrum Wolontariatu
(vis a vis bocznego wejścia na Dworzec PKP Wrzeszcz)

Maraton jest okazją do podsumowania i uroczystego zakończenia naszych dwóch projektów: Kaskady Praw Człowieka i Świata Praw Człowieka .

Do uczestnictwa w Maratonie zaprosiliśmy organizacje zajmujące się prawami człowieka na Pomorzu oraz nieformalną grupę trenerów i trenerek praw człowieka Kaskada. Maratonowi towarzyszyć będą wydarzenia edukacyjne: mini warsztaty, pokazy filmów, konkursy dotyczące praw człowieka, a także prezentacja organizacji oraz dobrych praktyk projektów prawoczłowieczych z Pomorza.

Szczegóły planowanych wydarzeń umieszczać będziemy na naszych stronach:

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000