Afryka w Trójmieście

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na spotkanie „Afryka Środkowa w Trójmieście”.

Podczas warsztatów Kongijczyk  Wvarwzeky-Wez Kombo Bouetoumoussa przybliży słuchaczom kulturę Afryki Środkowej, głównie rejonów Kongo.

W programie spotkania:

– przekazanie informacji dotyczących ww. regionu;

– nauka piosenki w języku lingala i kikongo;

– pokaz zdjęć;

– prezentacja tańca kongijskiego;

– gry i zabawy

- dyskusja na temat sytuacji Afrykańczyków w Polsce

Termin:  (czwartek) 26 września 2013, godzina 17

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Tolerado, ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz.

Osoba prowadząca:

Wvarwzeky-Wez Kombo Bouetoumoussa pochodzi z Republiki Konga, przestawia się jako „Kombo z Kongo”.  W Polsce jest już 10 lat – w tym czasie nauczył się języka polskiego, rozwija swoją działalność przybliżającą Polakom kulturę Afryki Środkowej, występuje okazjonalnie w telewizji, pisze felietony do Kontynentu Warszawa. Jednym słowem nie traci okazji, by robić w swoim życiu coś ciekawego i zarażać innych nieustającym optymizmem i pogodą ducha. Wszystko, co spotyka na swojej drodze traktuje jak przeznaczenie, a każde nowe wyzwanie jako misję do spełnienia.

 

 

Spotkanie organizowane  jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska.

 
Warsztat

FNP zaprasza na warsztat:

„Zanim dojdzie do konfliktu, czyli o rozpoznawaniu uczuć, potrzeb i strategii”

Termin: 12 września 2013

godz. 11-17

Więcej informacji: http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty&zanim

 
Białorusini w Trójmieście

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza na warsztat/spotkanie pt. Białorusini w Trójmieście. Podczas warsztatów Białorusinka Nadzieja Wiarbouskaja przybliży ciekawe informacje dotyczące sytuacji Białorusinów na Pomorzu, opowie też o samej Białorusi.

 

Termin: 9 lipca 2013, godzina 18 45

 

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Tolerado, ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz.

 

Osoba prowadząca:

Nadzieja Wiarbouskaja pochodzi z Mińska, od 6 lat mieszka w Gdańsku, jest absolwentką kulturoznawstwa na UG. Na co dzień zajmuje się realizacją projektów kulturalnych związanych z Białorusią, w tym festiwalu "Solidarni z Białorusią", kocha Stocznie Gdańską.

 

Spotkanie Białorusini w Trójmieście organizowane  jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska.

 
E-formularz, www.voicelab.pl/fnp

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza fundacje, instytucje, stowarzyszenia do darmowego korzystania z innowacyjnej technologii e-formularza.

E-formularz może być przydatny dla osób dla których barierą jest korzystanie z klawiatury i myszki.

E-formularz głosowy umożliwia wysłanie wiadomości e-mail. Wprowadzenie tekstu do formularza może odbywać się dzięki technologii rozpoznawania mowy za pomocą wypowiadania liczb.

 

Jeśli Twoja fundacja, stowarzyszenie współpracuje z osobami niepełnosprawnymi dla których barierą jest obsługa klawiatury i myszki, prześlij linka do tej strony: www.voicelab.pl/fnp/ i daj szansę innym bez barier korzystać z możliwości wysyłania wiadomości.

 
Festyn Ekologiczni Sąsiedzi

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na Festyn Ekologiczni Sąsiedzi. Termin: sobota 11 maja, godzina 12-15. Miejsce : plac zabaw przy ul. Zator Przytockiego 4, Gdańsk Wrzeszcz.

Podczas festynu, jego uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w:
- Warsztatach recyclingowych „Drugie życie rzeczy” ( rzeczy, które wyrzucamy na śmieci - będą wykorzystane do tworzenia rzeźb i zabawek)
- Warsztatach graffiti (dzieci pod okiem artystów będą miały okazję namalować wielkoformatowe graffiti o tematyce ekologicznej)
- zabawach z chustą animacyjną
- w "Gimnastyce Zdrowego Kręgosłupa" (pod okiem rehabilitantki osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się prostych ćwiczeń poprawiających kondycję , nauczyć się technik relaksacyjnych jak również zasięgnąć porad indywidualnych).

W czasie festynu będzie też można dokonać bezpłatnego przeglądu rowerowego oraz nauczyć się jak dokonać jego prostych napraw. Uczestników będą animowały kolorowe clowny z Fundacji Dr Clown.

Festyn finansowany jest ze środków Miasta Gdańska w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000