Festiwal

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na:

FESTIWAL EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

W weekend 18-19 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 .W  Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 weźmiemy pod lupę wszystkie wydarzenia, które odbyły się przez 4 lata w ramach projektu "Pod Lupą Wyobraźni".

W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
- warsztaty;
- wystawy;
- projekcje multimedialne;
- koncerty
- i .....?.... no właśnie przyjdź i zobacz co jeszcze:)

Zapraszamy do wspólnego dziergania, muzykowania i tworzenia!

WSTĘP WOLNY

DZIEŃ I/ 18 kwietnia 2015 

11:00 – 19:00 Pokaz filmów i zdjęć dokumentujących projekt „Pod Lupą Wyobraźni” oraz wystawa praca z wcześniejszych lat

11:00 – 13:30 Warsztaty wokalne oraz beatbox z finalistami programu "Mam talent" - zespołem Me Myself & I (obowiązują zapisy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 795 782 827)

14:00 – 15:30 Warsztaty dla najmłodszych z artystyczną książką obrazkową „Marzenia duże i małe” - poprowadzą niestandardowi i uwielbiani przez dzieci: Aleksandra i Łukasz Wiese oraz Robert Dukowski

15:30 – 18:00 Wernisaż podsumowujący „Horyzonty Sztuki” warsztaty rzeźbiarsko-plastyczne prowadzone przez trójmiejską artystkę Adrianę Majdzińską

18:00 – Koncert zespołu HATI

DZIEŃ II/ 19 kwietnia 2015 

11:00 – 19:00 Pokaz filmów i zdjęć dokumentujących projekt „Pod Lupą Wyobraźni” oraz wystawa praca z wcześniejszych lat

11:00 – 13:30 Warsztaty wokalne oraz beatbox z finalistami programu "Mam talent" - zespołem Me Myself & I (obowiązują zapisy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 795 782 827)

14:00 – 15:30 Warsztaty dla najmłodszych z artystyczną książką obrazkową „Marzenia duże i małe” - poprowadzą niestandardowi i uwielbiani przez dzieci: Aleksandra i Łukasz Wiese oraz Robert Dukowski

16:00 – 18:00 Wernisaż podsumowujący warsztaty rękodzielnicze „Włóczkowe rewolucje” oraz happening rękodzielniczy z udziałem uczestniczek warsztatów i widzów 

18:00 – Koncert finalistów programu "Mam talent" - zespołu Me Myself & I 

WSTĘP WOLNY 

Informacje i zapisy:
Bogusława Gontarz
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / tel. 795 782 827

Po bieżące informacje zapraszamy na:
www.projekty.laznia.pl/ www.laznia.plwww.facebook.com/PodLupaWyobrazni

FESTYN DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - FESTIWAL EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ realizowany jest w ramach projektu "Pod Lupą Wyobraźni".
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa pomorskiego na lata 2007-2013.

 
Barszcz ukraiński w Gdańsku

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu: Barszcz ukraiński w Gdańsku. Podczas warsztatu mieszkający w Trójmieście Paweł i Olga Monastyrscy zaprezentują informacje na temat kultury jedzenia i  pochodzenia najbardziej popularnej potrawy na Ukrainie. Temat kulinarny będzie pretekstem do rozmów na temat tego co łączy oba kraje. W trakcie spotkania odbędzie się degustacja barszczu z przepisu rodziny  Monastyrskich.

Paweł i Olga Monastyrscy, rodzina pochodząca  z Żytomierza na Ukrainie, od 2 lat mieszkają i pracują w Polsce.  Paweł z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego a Olga ekonomistką i psychologiem, ich rodzinną pasją jest gotowanie i tradycyjna kuchnia ukraińska.

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado. Sala: 307, (III pietro), ul. Miszewskiego 17, Gdańsk Wrzeszcz

Termin: 15.12.2014 (poniedziałek) godzina 18

 

Spotkanie organizowane  jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska.

 
Galicja (hiszpańska) w Gdańsku

Warsztat: Galicja ( hiszpańska) w Gdańsku.

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu: Galicja ( hiszpańska) w Gdańsku.

Podczas warsztatu mieszkająca w Trójmieście  Hiszpanka Susana Alegre Raso zaprezentuje informacje na temat kultury i historii Galicji i skonfrontuje je z historią i kulturą Polski. W trakcie spotkania odbędą się mini warsztaty muzyczne z wykorzystaniem tamburyna galicyjskiego i bandurrii oraz tańca ludowego "muińeira".

Termin: 21.11.2014, godzina 16 30

Miejsce: siedziba Stowarzyszenia Tolerado, sala 307 (III piętro), ul. Miszewskiego 17, Gdańsk

 

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka – edycja 4 współfinansowanego przez Miasto Gdańsk.

 
KULTURA GŁUCHYCH

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie z mniejszością językową „Kultura Głuchych”. Warsztat realizowany jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka – edycja 4.

Miejsce: siedziba Stowarzyszenia Tolerado, Miszewskiego 17, Gdańsk Wrzeszcz, sala 307

Data: 14.11.2014,  godzina 18.00

czas trwania: około 1,5 h

Pewnie wielu myśli, że Kultura Głuchych (KG) jest taka sama jak kultura słyszących. Otóż to, nie. Początki KG biorą się z okresów powstania szkół dla Głuchych (od ponad 200 lat), jednak od lat 60 - tych XX wieku dopiero zaczęto dostrzegać społeczność Głuchych. Kultura Głuchych jest kolektywistyczna w przeciwieństwie do silnie indywidualistycznej kultury społeczeństw słyszących. W odróżnieniu od innych mniejszości językowych naturalna akwizycja językowa (dzieci uczą się języka od rodziców) w Kulturze Głuchych dostępna jest niewielkiej liczbie osób, które są głuche i mają głuchych rodziców. Większość osób głuchych rodzi się w rodzinach słyszących. Ich dostęp do języka migowego i Kultury Głuchych jest uzależniony od perspektywy jaką przyjmą rodzice. Dlatego przeważająca część głuchych dopiero w późniejszym wieku sama podejmuje decyzje o przyłączeniu się do Kultury Głuchych. Wiąże się to także z wyborem języka migowego jako podstawowego środka komunikacji.

Osoby prowadzące:

Joanna Olejnik (ur. 03.03.1980r.) - ukończyła studia magisterskie na Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz kończy studia z psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Wychowawczyni dzieci i młodzieży Głuchej w Ośrodku dla Niesłyszących w Wejherowie. Prowadzi kursy Polskiego Języka Migowego - ukończone studia z zakresu Polski Język Migowy na Uniwersytecie Warszawskim. Prelegentka na wielu konferencjach. Działaczka na rzecz Głuchych, moderatorka na forum deaf.pl. Prowadzi kampanię społeczną „Napisy Plus”. Interesuje się Kulturą Głuchych, Polskim Językiem Migowym oraz psychologią wśród Głuchych.

 

Marta Rozbicka (ur. 29.03.1982r.) - ukończone studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej na Akademii Podlaskiej w Siedlcach, studia podyplomowe: terapia pedagogiczna w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdyni oraz Polski Język Migowy na Uniwersytecie Warszawskim. Wychowawczyni dzieci i młodzieży Głuchej w Ośrodku dla Niesłyszących w Wejherowie. Uczestniczka na konferencjach. Prowadzi kursy Polskiego Języka Migowego. Interesuje się Kulturą Głuchych i Polskim Językiem Migowym.

Tłumaczka języka migowego (PJM): Kamila Skalska

 

Projekt Świat Praw Człowieka - edycja 4 jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska.

 
Mini szkoła trenerska

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej  mini szkole trenerskiej:

„Warsztat Dramy i Teatru Forum jako narzędzie pracy w grupie łączące ze sobą metodologie edukacji prawo człowieczej i elementy socjoterapii.”

Termin : 18-19 październik i 8 listopad 2014 godz. 10.00 – 16.00 ( 18  godz.)

Miejsce : Gdańsk- Wrzeszcz, ul. Miszewskiego 17/307 (III piętro)

ZAPISY: Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: 02.10.2014 do 12.10.2014

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

POTWIERDZENIE UDZIAŁU W WARSZTATACH OSOBY ZAKWALIFIKOWANE OTRZYMAJĄ DO DNIA 13.10.2014

Celem głównym MINI SZKOŁY TRENERSKIEJ jest podniesienie świadomości wśród osób zajmujących się edukacją formalną i nieformalną o roli edukacji na rzecz praw człowieka  w budowaniu dialogu obywatelskiego. Do udziału zapraszamy nauczycieli/ki, trenerów/ki, pedagogów szkolnych, studentów i studentki kierunków pedagogicznych planujących pracę w szkołach oraz działaczy organizacji pozarządowych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Podczas zajęć osoby uczestniczące zapoznają się metodą dramy oraz poznają elementy pracy grupowej opartej na elementach socjoterapii.

PROGRAM:

Ø Omówienie specyfiki pracy grupowej, dynamiki grupy, fazy grupy.

Ø Przedstawienie filozofii oraz istoty dramy w pracy z grupą.

Ø Zapoznanie z podstawowymi technikami dramowymi: poza, rzeźba, obraz stop-klatka, scenka improwizowana. Wykorzystanie technik dramowych w działaniu.

Ø Wprowadzenie do Teatru Forum. Poznanie założeń oraz pojęć związanych z Teatrem Forum.

Ø Wykorzystanie technik dramowych oraz TF do konstruowania scenek związanych z sytuacjami opresyjnymi (łamanie praw człowieka). Improwizacje związane z głównym tematem/problemem zaproponowanym prze grupę. Omówienie - Drama i TF jako narzędzie pracy w grupie.

Ø Elementy socjoterapii w kontekście pracy z dziećmi i młodzieży

liczba uczestników/uczestniczek: do 15 osób

Osoby prowadzące:

Dorota Pytel – pedagog resocjalizacji, socjoterapeutka, psychotraumatolog. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, psychoedukacyjnej i warsztatowej z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Członkini Fundacji Nasza Przestrzeń, pracuje w świetlicy socjoterapeutycznej.

Jarek Rebeliński – Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Skończył kurs doskonalący „Drama w edukacji" organizowany przez ODN w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz ASSITEJ, „Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy" organizowanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ oraz kurs Teatru Forum (forma teatru adresowana do grup defaworyzowanych społecznie, by przeciwdziałać ich wykluczeniu, dostarczając narzędzi konstruktywnej ekspresji i radzenia sobie z opresją). Przez cztery lata był opiekunem terapeutą w Ośrodku Adaptacyjnym dla Młodzieży Niepełnosprawnej (obecnie Fundacja Akces). Aktualnie jest Kierownikiem Teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizuje autorskie projekty: Teatr Razem, Projekt Drama, Teatr Forum. Wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na wydziale pedagogiki. Organizator Festiwalu Akcept. Były aktor Teatru Znak i Teatru Snów. Założyciel i reżyser Teatru Poza Tym oraz Teatru Pedagogów

*W ramach zajęć przewidziane są przerwy kawowe oraz przerwa na posiłek. Posiłek we własnym zakresie

 

 

Projekt jest współfinansowany z środków UM w Gdańsku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000